top-education-2-1307328

Top 10 szkół językowych

W gąszczu tysięcy szkół językowych, które konkurują ze sobą na polskim rynku, uczniowie mają spory problem z wyborem tej właściwej.

Pojęcie najlepszej szkoły językowej  obarczone jest dużym subiektywizmem. Część osób ceni sobie bowiem mniej rozpoznawalne na rynku kameralne szkoły, w których uczy się niewielka liczba uczniów. Inni z kolei, ufają iż za popularnością danej instytucji stoi wysoka jakość prowadzonych zajęć. Najczęściej osoby z tej grupy są w stanie odpowiednio więcej zapłacić za naukę w szkole o ustalonej renomie. Istnieje również rosnąca w siłę rzesza osób, która preferuje naukę 1-do-1 z lektorem. Coraz częściej lektorzy zaczynają prowadzić zajęcia indywidualnie spotykając się z uczniem osobiście lub online za pośrednictwem Internetu.


Poniższy ranking szkół językowych ma charakter stricte subiektywny i jest oparty o ogólnodostępne informacje, odnotowaną popularność oraz przegląd opinii na temat danej szkoły (stan na dzień 19 listopad 2015 r.),

1. ENGLISH FOR YOU
Warszawa, Grochowska 10

Szkoła English For You prowadzi kursy angielskiego od 1999 roku, legitymuje się europejskimi certyfikatami  potwierdzającymi jakość usług i specjalizuje się wyłącznie w nauczaniu języka angielskiego.

2. PERITUS – SPEED SCHOOL SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH
Warszawa, Zgoda 5

Szkoła Peritus – Speed School jest wiodącą i jedną z największych i najstarszych (założona w styczniu 2000 roku) szkół językowych na rynku warszawskim specjalizującą się w nauczaniu języków obcych metodami bezpośrednimi, opartymi na ciągłej konwersacji podczas lekcji.

3. TFLS – SZKOŁA JĘZYKOWA
Warszawa, Boduena 4

TFLS to jedna z najpopularniejszych i największych szkół językowych spośród ponad 300 działających na terenie Warszawy co potwierdza zajęcie m.in. 1 miejsca w rankingu szkół językowych Gazety Warszawskiej z 2014 r.


4. TEACHER SCHOOL OF ENGLISH
Warszawa, pl. Małachowskiego 1

5. CENTRUM JĘZYKOWE VIVID
Kraków, Pilotów 61/2

6. SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH LEVEL
Bytom, Strzelców Bytomskich 13

7. SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH BRITISH CENTRE
Łódź, Pomorska 140

8. NEW ENGLAND STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH
Gorzów Wielkopolski, Pomorska 34

9. INTER LANG & TEXT. SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH, BIURO TŁUMACZEŃ,
Kraków, Michałowskiego 1|

10. ALFA DIRECT CENTRUM JĘZYKOWE. SZKOŁA JĘZYKOWA
ANGIELSKI I NIEMIECKI
,
Poznań, Starowiejska 6

Oczywiście wiele innych szkół funkcjonujących na rynku może charakteryzować się równie ciekawą lub nawet dla niektórych bardziej interesującą ofertą. Zestawienie przedstawia jednak odnotowaną wzmożoną popularność szkoły wśród badanych, połączoną z wysoką oceną jakości usług.

Jeżeli uważasz, że inne szkoły zasługują na miejsce w rankingu nie omieszkaj się zostawić komentarza :)

Zobacz komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *