Startup Stock Photos

Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego w sieci?

Bez znajomości języka angielskiego trudno dzisiaj o pracę, problemem stają się również wyjazdy wakacyjne czy służbowe. Jaki jest najlepszy i najszybszy sposób na naukę tego języka?

Nauka angielskiego online

Pierwsza zasada nauki jakiegokolwiek języka brzmi: rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. To właśnie interakcja z drugą osobą używającą języka, najlepiej z native speakerem, czyli osobą dla której dany język jest rodzinnym zapewni nam najlepsze efekty. Tylko taka osoba jest w stanie „wyłapać” nasze błędy i skorygować wymowę. Pamiętajmy jednak, że warto by była to osoba z przygotowaniem pedagogicznym i doświadczeniem. Przykładowo, na hasło konwersacje angielski lektora znajdziemy m.in. na Lingspot.tv, gdzie na rozmowę możemy się umówić o dowolnej, pasującej nam porze. Zasada jest bardzo prosta – logujesz się, określasz język i poziom, umawiasz z wybranym lektorem na konkretną godzinę, płacisz i w umówionym terminie rozmawiasz na wybrany przez siebie lub zaproponowany przez lektora temat. Już teraz nauka języka angielskiego może odbywać się bezpłatnie dzięki darmowej lekcji próbnej.

Filmy i seriale w oryginale

Rewelacyjnym pomysłem jest również oglądanie produkcji filmowych w oryginale – można znaleźć wiele serwisów, które udostępniają nasze ulubione odcinki lub filmy. W ten sposób osłuchujemy się z językiem oraz zapamiętujemy nowe wyrażenia i zwroty. Osoby na niższym poziomie zaawansowania języka mogę oglądać je z dodatkowymi napisami w języku angielskim – w każdej chwili mogą zatrzymać film i zapisać interesujący ich zwrot.

Zagraniczne portale

Codziennie czytujesz pudelka albo inne portale plotkarskie? Dzień bez informacji o gwiazdach to dzień stracony? Twoje hobby, uważane przez niektórych za kompletną stratę czasu, może być świetnym pomysłem na naukę języka! Wystarczy, że znajdziesz angielskojęzyczne serwisy, gdzie nie tylko przeczytasz te same plotki, ale nawet będziesz o nich wiedzieć wcześniej, a dodatkowo będzie to kolejny kontakt z językiem. Jeśli korzystasz z Wikipedii, również warto zerknąć na angielską wersję artykułu – nie tylko zapoznasz się ze słownictwem, ale również możesz dowiedzieć się ciekawych informacji, których nie było na polskiej stronie.

Pierwszą zasadą nauki języka angielskiego jest systematyczność – zdecydowanie lepszy efekt da nam 20 minut codziennej nauki niż 1,5 godziny raz w tygodniu. Drugą zasadą jest „otaczanie się” językiem poprzez czytanie, oglądanie i korzystanie z angielskich odpowiedników stron, co sprawi, że będzie nam łatwiej myśleć i mówić w obcym języku.

Zobacz komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *